Beynin Kullanım Kılavuzu Dersi Gerçekleşti

Kognitif Bilimlere Giriş Kursu’nun ikinci ve son dersini İstinye Üniversitesi Fizyoloji Anabilim Dalı öğretim üyesi Prof. Dr. Sacit Karamürsel hocamızın anlatımıyla 2 Mayıs Perşembe günü gerçekleştirdik. Gösterdiğiniz ilgi için çok teşekkür ediyoruz.‬

I. Cerrahpaşa Nörobilim Günleri

1 Ocak 2018 tarihinde Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Tıbbi Biyoloji Anabilim Dalı öğretim üyesi ve Beyin ve Nörodejeneratif Hastalıklar Araştırma Ünitesi eş-sorumlusu Doç. Dr. Duygu Gezen Ak’ın danışmanlığında  ve Doç. Dr. Erdinç Dursun’un katkılarıyla, Cerrahpaşa Tıp Fakültesi İngilizce Tıp Programı öğrencileri Mert Karabacak, Kerim Kızıltan, Ebru Özbezen, Murat Ünal tarafından kurulan Cerrahpaşa Nörobilim Kulübü, “I. Cerrahpaşa Nörobilim Günleri” başlığı altında ilk öğrenci kongresini Ord. Prof.Dr. Cemil Birsel Kongre Salonu’nda 20-21 Nisan 2019 tarihleri arasında gerçekleştirdi. Toplantının açılışında İstanbul Üniversitesi - Cerrahpaşa rektörü sayın Prof. Dr. Nuri Aydın, İstanbul Üniversitesi - Cerrahpaşa Rektör yardımcısı sayın Prof. Dr. Erol İnce ve İÜC - Nörolojik Bilimler Enstitüsü Müdürü sayın Prof. Dr. Ali Metin Kafadar yer aldı. 350 kayıtlı katılımcının olduğu toplantıda, lisans, yüksek lisans, doktora öğrencileri ve doktora sonrası araştırmacıların yanı sıra lise öğrencilerinden çeşitli üniversitelerde görevli öğretim üyelerine ve hekimlere kadar geniş bir yelpazede katılımın olduğu gözlendi. Toplantıda nöropsikiyatri, nöroanatomi, nörofizyoloji, hücresel ve moleküler nörobilim alanlarında dokuz konuşmanın yanı sıra, genç araştırmacıların kendi çalışmalarını aktardığı beş adet sözlü sunum da gerçekleştirildi.

Beyin Osilasyonları ile Kognisyon Dersi Gerçekleşti

Kognitif Bilimlere Giriş Kursu’nun ilk dersini Boğaziçi Üniversitesi Davranışsal Nörobilim Laboratuvarı’ndan Dr. Güneş Ünal hocamızın anlatımıyla 18 Mart Pazartesi günü gerçekleştirdik. Gösterdiğiniz yoğun ilgi için çok teşekkür ediyoruz.

Klinik Nöroimmünoloji - Myasthenia Gravis Dersi Gerçekleşti

Nöroimmünoloji Kursu’nun üçüncü ve son dersini Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Nöroloji Anabilim Dalı emekli öğretim üyesi Prof. Dr. Mehmet Ali Akalın hocamızın anlatımıyla dün gerçekleştirdik. Gösterdiğiniz yoğun ilgi için çok teşekkür ediyoruz.

Yapay Zeka Konferansı Gerçekleşti

İlk konferansımızı 4 Aralık Salı günü gerçekleştirdik. Konumuz Yapay Zeka, konuğumuz Boğaziçi Üniversitesi’nden Prof. Dr. Cem Say’dı. Konuğumuza ve etkinliğimize başta İstanbul Üniversitesi - Cerrahpaşa rektörü Prof. Dr. Nuri Aydın olmak üzere yoğun ilgi gösteren tüm katılımcılarımıza çok teşekkür ediyoruz. Daha fazlası için takipte kalın.

13. Prof. Dr. Feyyaz Berkay Günleri

Cerrahpaşa Nörobilim Kulübü olarak Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Beyin ve Sinir Cerrahisi Anabilim Dalı’nın düzenlemiş olduğu 13. Prof. Dr. Feyyaz Berkay Günleri’ne katıldık.

Klinik Nöroimmünoloji - Demiyelizan Hastalıklar Dersi Gerçekleşti

Nöroimmünoloji Kursu’nun ikinci dersini Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Nöroloji Anabilim Dalı öğretim üyesi Doç. Dr. Uğur Uygunoğlu hocamızın anlatımıyla salı günü gerçekleştirdik. Gösterdiğiniz yoğun ilgi için çok teşekkür ediyoruz. Kursun üçüncü dersi için takipte kalın.

Temel Nöroimmünoloji Dersi Gerçekleşti

Nöroimmünoloji Kursu’nun ilk dersini, İstanbul Üniversitesi Aziz Sancar Deneysel Tıp Araştırma Enstitüsü Sinirbilim Anabilim Dalı öğretim üyesi Doç. Dr. Vuslat Yılmaz hocamızın anlatımıyla bugün gerçekleştirdik. Gösterdiğiniz yoğun ilgi için çok teşekkür ediyoruz. Kursun ikinci dersi Klinik Nöroimmünoloji - Demiyelizan Hastalıklar olacak, detaylar için takipte kalın.

Nörobilime Giriş Kursu Gerçekleşti

Nörobilime Giriş Kursu’nu üyelerimizin katılımıyla dün gerçekleştirdik. İlerleyen zamanlarda yapacağımız kurslara ve genel bilgi birikimine katkı sağlayacağını düşündüğümüz bu kursa gösterdiğiniz yoğun ilgi için çok teşekkür ediyoruz. Bir sonraki kursumuz Nöroimmünoloji Kursu olacak. Detaylar için takipte kalın.

Tanışma Toplantımız Gerçekleşti

Tanışma toplantımızı üyelerimizin katılımıyla 27 Eylül Perşembe günü gerçekleştirdik. Geçen dönem yaptıklarımızdan ve bu dönem yapacaklarımızdan bahsettik, aklınızdaki soru işaretlerini gidermeye çalıştık. Gösterdiğiniz yoğun ilgi için çok teşekkür ediyoruz.